niedziela, 28 kwietnia 2013

Siedem Mórz po latach...

Aż nie bardzo chce mi się wierzyć, ile czasu upłynęło od poprzedniej noty... W międzyczasie bardzo usilnie starałem się zerwać z nałogiem o nazwie 7th Sea, no ale tym razem nałóg wygrał i koniec końców, powróciłem oczyma wyobraźni na Theę, a więc i jednocześnie postanowiłem odkurzyć bloga.

Na początek spokojnie. Ot kilka luźnych myśli. Zobaczymy, czy mi nie przejdzie!

Po pierwsze - zatęskniłem nieco za takim starym RPGowaniem. Wiecie - stół na środku pokoju, na nim karty postaci, kości i... Ekran MG. Theus wie dlaczego, przez całą swą karierę nie natknąłem się na MG, który by regularnie tego używał. Tak więc postanowiłem spróbować zrobić sobie coś takiego. Może mi się spodoba? A jako, że przedstawiony w Erebus Cross jest mym zdaniem przeładowany niepotrzebnymi mi informacjami, to uznałem, że zrobię sobie swój. A jak już zrobię, to się nim podzielę! O! Taki jest plan.
Jeśli więc macie jakieś elementy, które uważacie że powinny się pojawić na takim ekranie, to dajcie znać. Może jest coś, czego wiecznie szukacie?
Drugim kluczowym elementem takiego ekranu jest również awers - i tu znów pytanie - czy macie jakieś propozycje, cóż godne jest aby oddawać klimat 7tha na tak ważnym artefakcie, jakim jest EKRAN MG?!

Druga rzecz, którą mi przyszło do głowy się podzielić, to książka. Otóż na fali podstępnego nakręcania mnie do prowadzenia, moja małżonka nabyła książkę p.t. "Nauczyciel Sztuki" autorstwa Wojciecha Kłosowskiego.
Zwracam na nią waszą uwagę, ponieważ zawiera masę elementów godnych wykorzystania w grze. Co prawda nie wszystkie elementy fabuły mnie zachwyciły, to niemal o każdym mogę powiedzieć, że był zaskakujący. Co jednak mnie przekonuje do powieści, to sposób przedstawiania fabuły, postaci i świata, który uważam za bardzo interesujący i wartościowy dla MG.

4 komentarze:

 1. Fajnie, że blog jeszcze nie umarł - pisz więcej, 7th Sea to świetny system :) Za jakiś czas będzie premiera serialu The Musketeers - może zainspiruje Cię do pisania nowych notek.

  Co do Twoich pytań: myślę, że szkoły i akcje szermiercze zasługują na swoją obecność na ekranie (ja w biegu akcji często zapominam ich używania, prawdę mówiąc). Co do przodu ekranu MG - nie wiem dlaczego (albo i wiem - moja najfajniejsza kampania rozgrywała się w tym stylu), ale mi 7th Sea zawsze kojarzyło się jednak z morskimi klimatami, dlatego ja jak najbardziej widziałbym tam motywy pirackie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od strony graczy sugeruję PinUp girls w stylu 7th Sea.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym prosił o miejsce na kalendarium kampanii i wykaz NPCów.

  Bo imiona to moja zmora.
  Jeżeli bowiem gracze mają się wpatrywać w kawałek tekturki ukrywającej kościane matactwa MG to niech mają na niej przynajmniej podpowiadajkę dotyczącą najtrudniejszej części gry :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Udało się zrobić taki fajny ekran MG?

  OdpowiedzUsuń